ana resim
Anasayfa / SGE / Google Search Generative Experience Önemi

Google Search Generative Experience Önemi

Artık google arama sonuçlarında yapay zekayı kullanacak. Bunu son I/O konferansında açıkladı. Gerçekten devrim niteliğinde bir gelişme bu. Öncelikle google’ı tebrik ediyoruz. Mantığı kısaca şu: bu yapay zeka sayesinde çevirimiçi olarak sunulan bilgileri görebileceksiniz. peki bunu yaparken yapay zekayı nasıl kullanacak biraz bundan bahsedelim isterseniz. Burada kullanılan yapay zekanın öğrenme yeteneği bulunuyor. Bu durumda görüntü tanıma ve bir çok özelliğide yanında getiriyor.

AI/ML

Bugün google’ın kullandığı AI/ML uygulamasının içerdiği dil çevirisi, görüntü tanıma, ses tanıma, konuşma tanıma, arama algoritması, özel asistanıı, ve navigasyon yol tariflerinin hepsi google’ın büyük devrimleridir.

Search Generative Experience (SGE) Nedir?

Uzun adıyla Google Search Generative Experience, kısa ismiyle ise (SGE), kullanıcıların farklı sorular sormasına olanak tanıyan, daha hızlı bir sonuç elde etmelerine yarayan, sanki karşılıklı bir insanlar sohbet ediyor muş gibi canlı olan bir google teknonoljisidir.

sge

Çalışma Şekli

Kullanıcı deneyimi odaklı SGE nasıl görev yapıyor yada nasıl çalışıyor ondan bahsedelim birazda. Kullanıcı google üzerinde arama yerinde soru sorduğunda SGE, önce soruyu düzgün bir şekilde analiz edip sonrasında yapay zekası ile kendi datasını özel algoritmasıyla tarayıp google ana sayfasının en üst kısmında açıklamalarını gösterir. Kullanıcının tıklaması sonucu bu süre 5 saniye’dir. Aynı zamanda ekranın sağ tarafında 3 adet en alakalı yazı ve sayfa çıkar.

Aserola Çayı Satan Web Sitemiz

Web sitemizi aynı ürünü yani aserola çayı satan diğer sitelerden ayıran en büyük özelliklerin başında kullanıcı odaklı olmamız gelmekte. Bizler firma olarak sadece ürünü satmak yerine ürün hakkında çir çok bilgiyi müşterilere sunuyoruz. Örneğin kullanıcının merak ettiği sorulardna bazıları:

  • aserola nasıl kullanılır
  • içeriğinde neler var

gibi bir sürü sorunun cevabını kullanıcılar web sitemizin ana sayfasında bulabilir. Bu yüzden web sitemiz Google Search Generative Experience aramalarının bir çoğunda referans site olarak görünmekte. Teşekkürler google.