ana resim
Anasayfa / Mesafeli Satış ve İade Sözleşmesi

Mesafeli Satış ve İade Sözleşmesi

MADDE 1 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 2 – GENEL HÜKÜMLER

2.1 – ALICI, Madde 1’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

2.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

2.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

2.4 Firmamız, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

2.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının firmamıza’a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, firmamız ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

2.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini firmamıza ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde firmamıza gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

2.7- Firmamız mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

 

MADDE 3 – CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde sitemize faks, email veya alıcıyla iletişime girilen telefon numarası üzerinden bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli “ALICI” tarafından karşılanır. Alıcı paketi iade ederken, teslim aldığı aynı kargo şirketine giderek iadesini sağlamalıdır. Alıcı kargo şubesinden iadeyi yollİarken gönderilecek adres kısmına “Doğukent Yurtiçi Kargo – Çankaya / Ankara” olarak belirtmelidir. Alıcı geri yolladığı iadenin kargo numarası bilgilerinin yer aldığı kargo belgesini satıcıya beyan etmesi gerekmektedir. İade Ücretleri, alıcının satıcıya beyan edeceği IBAN numarasına 10 iş günü içerisinde yollanır. Satıcı iade gelen paketi teslim alınmadan ürün iade ücretini alıcıya gönderemez. Alıcı aldığı ürünleri iade ederken kargo ücretini “karşı ödemeli” olarak yolllarsa, satıcı alıcıya göndereceği ürün ücretinden bu masrafı keserek para transferini sağlar.

 

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, hijyenik durumu hassas olan ürünler (iç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.), tek kullanımlık, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

 

MADDE 4 – Kargo Ücretleri

Yollanan tüm paketler için Kargo ücreti 69 türklirasıdır ve satış yaptığımız web sitesindeki görünen ürün ücretine dahil değildir. Yollanan tüm kapıda ödemeli kargolarda web sitemizdeki görünen ürün fiyatına eklenecektir. Bu bilgilendirme aynı zamanda sipariş bölgesinde açık ve net bir şekilde de yazmaktadır.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile firmamızın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

İşbu sözleşme, ALICI tarafından okudum kabul ediyorum tıklamasıyla geçerli olacaktır.